Image for L77DB25SST1 is not available
L77DB25SST1
DigiKey Part Number
L77DB25SST1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DB25SST1
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS SCREW
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Voltage Rating
300V
Mounting Type
Wire Gauge
18 AWG
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C