Image for DBMS13W3P300 is not available
DBMS13W3P300
DigiKey Part Number
DBMS13W3P300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DBMS13W3P300
Description
CONN D-SUB PLUG 13POS VERT SLDR
Detailed Description
13 (10 + 3 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Category
Flange Feature
Board Side
Mfr
Termination
Solder
Series
Shell Material, Finish
Steel
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
300V
Contact Material
Brass
Mounting Type
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C