L717HDC62PD1CH3F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 4
Datasheet
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 0
Datasheet
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L717HDC62PD1CH3F
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDC62PD1CH3F
DigiKey Part Number
L717HDC62PD1CH3F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDC62PD1CH3F
Description
CONN D-SUB HD PLG 62POS R/A SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717HDC62PD1CH3F Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) High Density
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C