L177HDCG62S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177HDCG62S
DigiKey Part Number
L177HDCG62S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177HDCG62S
Description
CONN D-SUB HD RCPT 62P SLDR CUP
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L177HDCG62S Models
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Contact Material
Phosphor Bronze
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C