L777DFBF25P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 148
Datasheet
Image for L777DFBF25P is not available
L777DFBF25P
DigiKey Part Number
L777DFBF25P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777DFBF25P
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C