Image for L77DFBG25S is not available
L77DFBG25S
DigiKey Part Number
L77DFBG25S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFBG25S
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bag
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Copper Alloy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C