Q12AB6FF50Q
DigiKey Part Number
2170-Q12AB6FF50Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q12AB6FF50Q
Description
PHOTO SEN 50MM LO BIPOLAR
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Background Suppression Optical Sensor 1.969" (50mm) NPN/PNP - Light-ON
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Q12AB6FF50Q Models
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Sensing Distance
1.969" (50mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
10V ~ 30V