Q12AB6FF50Q5
DigiKey Part Number
2170-Q12AB6FF50Q5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q12AB6FF50Q5
Description
PHOTO SEN 50MM LO BIPOLAR
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Background Suppression Optical Sensor 1.969" (50mm) NPN/PNP - Light-ON
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Sensing Distance
1.969" (50mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
10V ~ 30V