PTA4544-2015DPA103 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | PTA4544-2015DPA103-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PTA4544-2015DPA103 |
Description | SLIDE POT 10K OHM 0.06W TOP 45MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 kOhms 0.06W Through Hole Slide Potentiometer Top Adjustment Type |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PTA4544-2015DPA103 Models |
Category | Tolerance ±20% |
Manufacturer Bourns Inc. | Adjustment Type Top |
Series | Fader Type Dual |
Packaging Tray | Travel Range 45mm |
Part Status Active | Size / Dimension Rectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.256" H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm) |
Resistance 10 kOhms | Mounting Type Through Hole |
Power (Watts) 0.06W | Base Product Number |