10064-24-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
1175-10064-24-1-0500-001-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-24-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG 30V BLK FEET
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 7/0.0079" Black 30V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.031" (0.79mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0079"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 23,019 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Alternate Length