1569-16-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN647N-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-16-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 16AWG BRN 100'
Customer Reference
Detailed Description
16 AWG Hook-Up Wire 26/0.0100" Brown 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.094" (2.38mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C