3132-22-1-2000-001-1-TD
DigiKey Part Number
1175-2677-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-2000-001-1-TD
Description
HOOK-UP SOLID 22AWG BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire Solid Black 300V 2000.0' (609.6m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.059" (1.50mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Length
2000.0' (609.6m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
Solid
Ratings
UL Style 3132
Conductor Material
Features
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 16,000 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP SOLID 22AWG RED
In-Stock: 12000
HOOK-UP SOLID 22AWG WHITE
In-Stock: 8000
HOOK-UP SOLID 22AWG GREEN
Alternate Length
HOOK-UP SOLID 22AWG BLK 100'
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 10'
In-Stock: 17
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 5'
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 13
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 50'