3132-22-1-2000-001-1-TD
DigiKey Part Number
1175-2677-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-2000-001-1-TD
Description
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 5'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire Solid Black 300V 5.00' (1.52m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.059" (1.50mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Length
5.00' (1.52m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Conductor Strand
Solid
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V RED 5'
In-Stock: 29
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V GRN 5'
In-Stock: 13
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V WHT 5'
In-Stock: 10
Alternate Length
HOOK-UP SOLID 22AWG BLACK
In-Stock: 16000
HOOK-UP SOLID 22AWG BLK 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 10'
In-Stock: 17
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 13
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 50'