402F19212IAT is out of stock and backorders are currently unavailable.
Parametric Equivalent
Abracon LLC
19.2 MHz ±10ppm Crystal 10pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
402F19212IAT
DigiKey Part Number
402F19212IAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
402F19212IAT
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
402F19212IAT Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Frequency
19.2 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)