RER125-19/12NG
RER125-19/12N
DigiKey Part Number
381-2553-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RER125-19/12N
Description
FAN IMP MTRZD 138X35MM 12VDC
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Motorized Impellers 12VDC Round - 138mm Dia Ball 64.7 CFM (1.81m³/min) 2 Wire Leads
Category
Noise
47.0dB(A)
Mfr
Power (Watts)
4.5 W
Series
RPM
Packaging
Box
Termination
2 Wire Leads
Part Status
Active
Operating Temperature
-22 ~ 167°F (-30 ~ 75°C)
Voltage - Rated
Weight
0.705 lb (319.78 g)
Size / Dimension
Round - 138mm Dia
Voltage Range
7 ~ 15VDC
Width
35.00mm
Material - Blade
Plastic, Fiberglass Reinforced
Air Flow
64.7 CFM (1.81m³/min)
Lifetime @ Temp.
62500 Hrs @ 40°C