MSI1225H24B-BBR
DigiKey Part Number
1570-1345-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSI1225H24B-BBR
Description
FAN IMP MTRZD 120X25.8MM 24VDC
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Motorized Impellers 24VDC Round - 120mm Dia Ball 58.0 CFM (1.62m³/min) 2 Wire Leads
Category
Fan Type
Mfr
Features
Auto Restart
Series
Noise
54.0dB(A)
Packaging
Box
RPM
Part Status
Active
Termination
2 Wire Leads
Voltage - Rated
Approval Agency
CE, cUL, TUV, UL
Size / Dimension
Round - 120mm Dia
Weight
0.356 lb (161.48 g)
Width
25.80mm
Current Rating (Amps)
0.480A
Air Flow
58.0 CFM (1.62m³/min)
Material - Blade
Plastic
Static Pressure
0.570 in H2O (142.0 Pa)