GCSR-102-1.5
DigiKey Part Number
2985-GCSR-102-1.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCSR-102-1.5
Description
THERM PAD 150MMX150MM BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Blue 150.00mm x 150.00mm Square
Category
Outline
150.00mm x 150.00mm
Manufacturer
European Thermodynamics Ltd
Thickness
0.0591" (1.500mm)
Packaging
Bulk
Material
Silicone
Part Status
Active
Color
Blue
Type
Interface Pad, Sheet
Thermal Conductivity
10.2W/m-K