T-TOP81-160-160-1.5
DigiKey Part Number
3153-T-TOP81-160-160-1.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T-TOP81-160-160-1.5
Description
THERM PAD 160MMX160MM PURP
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Purple 160.00mm x 160.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.0591" (1.500mm)
Manufacturer
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Material
Silicone
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Tray
Color
Purple
Part Status
Active
Thermal Conductivity
8.0W/m-K
Usage
Thermally Conductive
Shelf Life
120 Months
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Shipment
Shape
Square
Storage/Refrigeration Temperature
Room Temperature
Outline
160.00mm x 160.00mm