A3B-44D-2C
DigiKey Part Number
H124754-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A3B-44D-2C
Description
CONN RCPT HSG 44POS 2.00MM
Detailed Description
44 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
A3B-44D-2C Models
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Pitch
0.079" (2.00mm)