DF62W-9EP-2.2C
DF62W-9EP-2.2C
DF62W-9EP-2.2C
DigiKey Part Number
H124905-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF62W-9EP-2.2C
Description
CONN PLUG HSG 9POS 2.20MM
Customer Reference
Detailed Description
9 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.087" (2.20mm)
EDA/CAD Models
DF62W-9EP-2.2C Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Fastening Type
Latch Holder
Part Status
Last Time Buy
Color
Features
Water Resistant
Operating Temperature
-35°C ~ 105°C
Pitch
0.087" (2.20mm)