C1210T104K2RCLTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 2,032
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 1,281
Datasheet
0.1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210T104K2RCLTU
DigiKey Part Number
399-C1210T104K2RCLTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210T104K2RCLTU
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210T104K2RCLTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
COTS
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)