CGJ6M3X7R2D104K200AA
DigiKey Part Number
445-9216-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9216-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ6M3X7R2D104K200AA
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGJ6M3X7R2D104K200AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)