2220YA250102KETB16 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2220YA250102KETB16 |
Description | CAP CER 1000PF 250V X7R 2220 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 2220YA250102KETB16 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Series | Ratings AEC-Q200, X1, Y2 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 2220 (5750 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.098" (2.50mm) |