LD105C104KAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
KEMET
Similar
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Ceramic 1210 Series
LD105C104KAB2A
DigiKey Part Number
LD105C104KAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD105C104KAB2A
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD105C104KAB2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)