DSC1203NL1-208M1250 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
208.125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1203NL1-208M1250
DigiKey Part Number
150-DSC1203NL1-208M1250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1203NL1-208M1250
Description
MEMS OSC XO 208.1250MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
32mA (Typ)
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)