GCQ1555C1H180JB01D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 100,987
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 96,000
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
TDK
KYOCERA AVX
YAGEO
YAGEO
KEMET
KEMET
18 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)