GRM32MR71H104KA01L is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 2,493
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 21,754
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
Würth Elektronik
In Stock: 259
KEMET
KEMET
YAGEO
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
GRM32MR71H104KA01L
DigiKey Part Number
490-11655-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM32MR71H104KA01L
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM32MR71H104KA01L Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)