BZX84-C27,215 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 72,983
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 4,293
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Texas Instruments
Comchip Technology
Zener Diode 27 V 250 mW ±5% Surface Mount TO-236AB