EEH-ZK1E561UP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Rubycon
In Stock: 1,120
Datasheet
Parametric Equivalent
Nichicon
In Stock: 895
Datasheet
Nichicon
In Stock: 940
Chemi-Con
In Stock: 3
Chemi-Con
In Stock: 977
560 µF 25 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 20mOhm 4000 Hrs @ 125°C