ERJ-S080R00V
DigiKey Part Number
10-ERJ-S080R00VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-S080R00VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-S080R00VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S080R00V
Description
RES 0 OHM JUMPER - 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-S080R00V Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)