RMCS1206ZT0R00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 8,215,716
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 26,385
Datasheet
Upgrade
YAGEO
Panasonic Industry
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
0 Ohms Jumper Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur Thick Film
RMCS1206ZT0R00
DigiKey Part Number
RMCS1206ZT0R00-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCS1206ZT0R00
Description
RES 0 OHM JUMPER 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCS1206ZT0R00 Models
Category
Features
Anti-Sulfur
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)