CL31B334KBFNNNE
DigiKey Part Number
1276-1138-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1138-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1138-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B334KBFNNNE
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206
Detailed Description
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CL31B334KBFNNNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)