CL32B475KBJNFNE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 97,869
Datasheet
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 594,980
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
KYOCERA AVX
Würth Elektronik
YAGEO
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CL32B475KBJNFNE
DigiKey Part Number
1276-3397-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B475KBJNFNE
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL32B475KBJNFNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)