CL32B475KBJSW6E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 175,090
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
Upgrade
In Stock: 216
Similar
TDK
Similar
TDK
Parametric Equivalent
YAGEO
Parametric Equivalent
In Stock: 119
YAGEO
In Stock: 121
Murata Electronics
Murata Electronics
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CL32B475KBJSW6E
DigiKey Part Number
1276-7049-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-7049-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B475KBJSW6E
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL32B475KBJSW6E Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)