PRFM0-J-C-EE-047A-RD is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for PRFM0-J-C-EE-047A-RD is not available
PRFM0-J-C-EE-047A-RD
DigiKey Part Number
612-PRFM0-J-C-EE-047A-RD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PRFM0-J-C-EE-047A-RD
Description
SMPM CABLE CONNECTORS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SMPM Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Free Hanging (In-Line), Right Angle Solder
EDA/CAD Models
PRFM0-J-C-EE-047A-RD Models
Category
Cable Group
0.047" Semi Rigid
Mfr
Fastening Type
Snap-On
Series
Frequency - Max
65 GHz
Packaging
Bulk
Number of Ports
1
Part Status
Active
Housing Color
Gold
Connector Style
Center Contact Material
Beryllium Copper
Connector Type
Jack, Female Socket
Body Material
Beryllium Copper
Contact Termination
Solder
Body Finish
Gold
Shield Termination
Solder
Center Contact Plating
Impedance
50 Ohms