JDL36200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Schneider Electric
In Stock: 0
Datasheet
Circuit Breaker Thermal Magnetic 200A 600 V AC 500 V DC Toggle Chassis Mount
JDL36200
DigiKey Part Number
4008-JDL36200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JDL36200
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
JDL36200 Models
Category
Current Rating (Amps)
200A
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
500 V