511BCB125M000BAG is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
SiTime
SiTime
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 226
New at DigiKey
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
511BCB125M000BAG
DigiKey Part Number
863-511BCB125M000BAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
511BCB125M000BAG
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
23mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.052" (1.33mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA