TG-A1250-150-150-2.0 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1168-TG-A1250-150-150-2.0-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TG-A1250-150-150-2.0 |
Description | THERM PAD 150MMX150MM GREEN |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Thermal Pad Green 150.00mm x 150.00mm Square |
Datasheet | Datasheet |
Category | Outline 150.00mm x 150.00mm |
Manufacturer t-Global Technology | Thickness 0.0790" (2.000mm) |
Series | Material Silicone |
Packaging Bulk | Color Green |
Part Status Active | Thermal Conductivity 12.5W/m-K |