TG-A6200-150-150-5.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-150-150-5.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-150-150-5.0
Description
THERM PAD 150MMX150MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 150.00mm x 150.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
150.00mm x 150.00mm
Thickness
0.197" (5.00mm)
Adhesive
Tacky - Both Sides
Thermal Conductivity
6.2W/m-K