TG-A6200F-100-100-5.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200F-100-100-5.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200F-100-100-5.0
Description
THERM PAD 100MMX100MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 100.00mm x 100.00mm Square Tacky - One Side
Category
Thickness
0.197" (5.00mm)
Adhesive
Tacky - One Side
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Fiberglass
Thermal Conductivity
5.0W/m-K
Type
Pad, Sheet
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Base Product Number
Outline
100.00mm x 100.00mm