TG-AL373-300-300-2.0-1A is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 0
Datasheet
Thermal Pad Yellow 300.00mm x 300.00mm Square Adhesive - One Side
TG-AL373-300-300-2.0-1A
DigiKey Part Number
1168-TG-AL373-300-300-2.0-1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-AL373-300-300-2.0-1A
Description
THERM PAD 300MMX300MM W/ADH YLW
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Series
Adhesive
Adhesive - One Side
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
1.7W/m-K
Shelf Life
12 Months
Outline
300.00mm x 300.00mm