HMK325B7104KF-T
DigiKey Part Number
587-HMK325B7104KF-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-HMK325B7104KF-TCT-ND - Cut Tape (CT)
587-HMK325B7104KF-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK325B7104KF-T
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
HMK325B7104KF-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)