NRT6045T100MMRS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NRT6045T100MMRS |
Description | FIXED IND 10UH 1.8A 60 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.8 A 60mOhm Max Nonstandard |
Category | Shielding Semi-Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 60mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 16MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 4A |