B82476B1333M100 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82476B1333M100 |
Description | FIXED IND 33UH 2.3A 88 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.3 A 88mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82476B1333M100 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 2A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 88mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Last Time Buy | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm) |