CKG45KX7R1C106K290JH is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TDK
In Stock: 82,092
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead