MEM2012S25R0T001
DigiKey Part Number
445-6199-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6199-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6199-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MEM2012S25R0T001
Description
FILTER LC(T) 25MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel 100 mA 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MEM2012S25R0T001 Models
Category
Attenuation Value
30dB @ 70MHz ~ 2GHz
Manufacturer
TDK
Current
100 mA
Series
ESD Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Applications
Data Lines for Mobile Devices
Type
Low Pass
Voltage - Rated
10V
Filter Order
3rd
Mounting Type
Surface Mount
Technology
LC (T-Type)
Package / Case
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Number of Channels
1
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Center / Cutoff Frequency
25MHz (Cutoff)
Height
0.037" (0.95mm)