SRF3216-222Y
DigiKey Part Number
SRF3216-222YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF3216-222YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF3216-222YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF3216-222Y
Description
CMC 200MA 2LN 2.2 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2.2 kOhms @ 100 MHz 200mA DCR 1.2Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRF3216-222Y Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.2Ohm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Impedance @ Frequency
2.2 kOhms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
200mA