ATUM-24/6-0-45MM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Image for ATUM-24/6-0-45MM is not available
ATUM-24/6-0-45MM
DigiKey Part Number
ATUM-24/6-0-45MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATUM-24/6-0-45MM
Description
HEAT SHRINK TUBING
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi-Flexible 0.945" (24.00mm) 4 to 1 Black 0.147' (45.00mm, 1.77")
Category
Recovered Wall Thickness
0.088" (2.25mm)
Mfr
Material
Series
Features
Adhesive Lined, Fluid Resistant
Packaging
Bulk
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Length
0.147' (45.00mm, 1.77")
Shelf Life
60 Months
Inner Diameter - Supplied
0.945" (24.00mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.236" (5.99mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HEATSHRINK DUAL WALL 24MM X 4'
In-Stock: 51
HEATSHRINK 0.945" X 262.5' BLACK