ATUM-24/6-0-STK is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Daburn Electronics
In Stock: 292
Datasheet
Heat Shrink Tubing, Semi-Flexible 0.945" (24.00mm) 4 to 1 Black 4.00' (1.22m)
ATUM-24/6-0-STK
DigiKey Part Number
484-ATUM-24/6-0-STK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATUM-24/6-0-STK
Description
HEATSHRINK DUAL WALL 24MM X 4'
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Recovered Wall Thickness
0.088" (2.25mm)
Mfr
Material
Series
Features
Adhesive Lined, Flame Retardant, Fluid Resistant
Packaging
Bulk
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Length
4.00' (1.22m)
Shelf Life
60 Months
Inner Diameter - Supplied
0.945" (24.00mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.236" (5.99mm)