Image for RNF-3000-3/1-6-SP is not available
RNF-3000-3/1-6-SP
DigiKey Part Number
RNF-3000-3/1-6-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-3/1-6-SP
Description
HEATSHRINK 0.118" X 984.3' BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.118" (3.00mm) 3 to 1 Blue 984.3' (300.0m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.039" (0.99mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.022" (0.56mm)
Packaging
Spool
Features
Flame Retardant
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
80°C
Length
984.3' (300.0m)
Inner Diameter - Supplied
0.118" (3.00mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Color
HEATSHRINK 0.118" X 984.3' BROWN
In-Stock: 0
HEATSHRNK0.118"X984.3'BLCK METER
In-Stock: 0
HEATSHRINK 0.118" X 984.3' RED
HEATSHRINK 0.118" X 984.3' YLW
HEATSHRINK 0.118" X 984.3' WHITE